Yoğun Bakım Erişkin

Yoğun Bakım Erişkin

Yoğun Bakım Üniteleri, yaşamı tehdit edecek boyutta gelişen ciddi sağlık sorunlarında hastanın yaşamsal fonksiyonlarının 24 saat boyunca monitörlerle izlendiği, gerektiğinde yapay solunum cihazları ile desteklendiği, ani kalp durmalarına anında müdahaleyi mümkün kılan ileri teknoloji ürünü cihazların deneyimli ellerde kullanıldığı yaşam destek üniteleridir.

Hastanemizde, çok amaçlı erişkin yoğun bakım ve çocuk servisinde yenidoğan yoğun bakım üniteleri mevcuttur.

Büyük ameliyat sonrası yakın takip gerektiren hastalar, kaza ve benzeri travmalı hastalar, beyin kanamalı hastalar, ağır zehirlenmeler, ciddi kalp ve solunum yetmezlikleri, ani felçler, ciddi enfeksiyonu olan hastalar, yaşamsal fonksiyonları bozan yada bozması beklenen her türlü koma durumunda yoğunbakım hizmeti verilmektedir.

Ünitemiz son derece deneyimli ekibi ile hizmet verirken tüm branş ekimlerinin de konsültasyonları ile tıbbi destek almaktadır. Günün her saati radyoloji ve laboratuvarın öncelikli, hızlı ve güvenilir katkıları ile yaşamla ölüm arasındaki ince çizgide hastalarımızın yanında hizmet vermektedir.

Ünitemizde kişiye özel odada Diyaliz Yatağı bulunmaktadır. Diyaliz hastaları, tedavisi sırasında hareket etmeden kesintisiz tedavi hizmeti alabilmektedirler.