Yoğun Bakım Yenidoğan

Yoğun Bakım Yenidoğan

Hastanemiz, Bebek Dostu Hastane unvanına sahip olup, anne sütünün önemi konusunda çalışmalar ve eğitimler sürekli olarak yapılmaktadır. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, yeniden yapılanma sürecinin ardından daha geniş kapasiteye ulaşmış olup, uzman ekibi ile bebek sağlığına hizmet etmektedir.

Teknolojik olarak son sistem cihazlarla yenilenmiş olan ünitemizde asfiktik doğan bebeklerin tedavisinde kullanılan tüm vücut soğutma sistemi, ağır solunum ve kalp sorunları olan bebekler için yüksek frekanslı ventilatör sistemleri, servisimize ait ultrasonografi ve ekokardiyografi cihazlarımız da bulunmaktadır. Tünel fototerapi cihazımız yüksek bilirübin düzeyi olan bebeklerde hızlı şekilde düzelmeyi sağlamaktadır. Açık yataklarımızın tümünde de entegre LED fototerapi cihazlarımız bulunmaktadır.

Bebeklerin yenidoğan yoğun bakım ünitemize transportlarının en güvenli biçimde yapılması için mekanik ventilatörlü transport kuvözümüz ve kendi ambulansımız ile transport ekibimiz 24 saat hizmete hazırdır.

Uzman hekimlerden oluşan nöbet ekibimiz ile birlikte 24 saat kesintisiz hizmet vermekteyiz. Tam donanımlı olan hastanemizde diğer uzmanlık alanlarındaki hekimlerimiz de özel sorunları olan bebeklerimize destek vermektedirler. Ekibimiz; Pediatri, Neonatoloji, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Psikolojisi uzmanlarından oluşmaktadır.